Участь завідувачки Зоряни Яремак та доцентки Лесі Данилюк у роботі круглого столу «Пріоритетні напрями розвитку аграрного, земельного та екологічного права в сучасних умовах», присвяченого 100-річчю від дня народження доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента НАПрН України Шелестова В. С.

22 лютого 2024 року викладачі кафедри трудового, екологічного та аграрного права навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника брали участь у роботі круглого столу на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Анатолій Павлович Гетьман – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри екологічного права, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України. Ректор нагадав присутнім про наукову спадщину професора Володимира Степановича Шелестова, відомого українського вченого, фахівця в області цивільного, аграрного, земельного та екологічного права, доктора юридичних наук, професора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, члена-кореспондента НАПрН України.

Приємними спогадами про видатного вченого, який вважається одним із основоположників харківської цивілістичної школи та школи аграрного, земельного, екологічного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, поділилися з науковою спільнотою Анатолій Миколайович Статівка, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, Михайло Васильович Шульга, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент НАПрН України.

Під час роботи круглого столу представлені до обговорення наукові доповіді, що переросли у цікаві дискусії та відкритий діалог, присвячені актуальним питанням аграрного, земельного та екологічного права в сучасних умовах з метою вироблення спільних підходів до вирішення актуальних юридичних проблем в контексті глобалізації та усунення правових бар’єрів розвитку цих галузей права.

У рамках пленарного засідання виступила завідувачка кафедри трудового, екологічного та аграрного права Зоряна Яремак (тема доповіді: «Підстави виникнення еколого-правових конфліктів»), на секційному засіданні – доцентка кафедри Леся Данилюк (тема доповіді: «Еколого-інформаційні відносини в механізмі інформаційної політики України»).

Під керівництвом викладачів кафедри також були підготовлені доповіді здобувачів вищої освіти ОП «Право» спеціальності 081 Право, а саме: Роксолани Важибух «Продовольча безпека: сучасний стан правового регулювання» (наук. керівник – к.ю.н., доц. З. В. Яремак); Олени Манюк «Правові основи сталого використання природних ресурсів у ЄС» (наук. керівник – к.ю.н., доц. Л.Р. Данилюк).