Участь в програмах обміну, навчаннях і стажуваннях за кордоном

Викладачі кафедри були учасниками програми міжнародного обміну «Відкритий світ», організованої Посольством США в Україні за сприяння та фінансової підтримки Конгресу США. Головна мета програми «Відкритий світ» – зміцнення взаєморозуміння та співробітництва між Україною і Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

Зав. кафедри Кобецька Н. Р. перебувала в США за програмою «Відкритий світ» у складі делегації українських правників з 14 по 24 вересня 2011 року в м. Чикаго.

Контакти, налагоджені в ході зустрічі, сприяли запровадженню співпраці Юридичного інституту з навчальними та іншими установами США з різних питань діяльності, зокрема, започаткували програму обміну науковою продукцією з Бібліотекою Конгресу США у Вашингтоні.

Доц. Романко С. М. стала учасником такої ж програми за напрямком “Верховенство права” з 18 по 29 вересня 2013 року.

У результаті відвідання державних установ США, юридичних компаній та навчальних закладів було сформовано знання правової системи США, налагоджено ділові зв’язки із адміністрацією Sunny Law School Державного університету штату Нью-Йорк (м.Баффало, Нью-Йорк), зокрема із професором екологічного права цього університету Еролом Медінгером та коледжем у м. Рочестер (Нью-Йорк). Також випала можливість відвідати та ознайомитись із роботою відділу поліції штату та суду з контролю за виконанням умовно-дострокового звільнення у м. Рочестер (Нью-Йорк), а також із роботою громадської організації, яка об’єднує практикуючих юристів.

ДоцРоманко С. М. з 12 по 16 листопада 2012 р. та зав. кафедри Кобецька Н. Р. з 24 по 28 липня 2013 р. у складі делегації від України стали учасниками спеціального курсу з питань правозастосування та кримінального переслідування злочинів проти довкілля в м. Будапешт (Угорщина) на базі Міжнародної правоохоронної Академії (ILEA) за повної фінансової та організаційної підтримки Агенції США з питань захисту довкілля (U.S.EnvironmentalProtectionAgency), Департаменту Юстиції США, Державного Департаменту США, Посольства США в Україні. Участь в курсі брали також представники інших держав: Грузії та Румунії, Молдови та Болгарії. Під час проходження курсу учасники отримали ґрунтовну інформацію щодо шляхів вирішення проблемних питань, що виникають під час кримінального переслідування злочинів проти довкілля, наявних засобів та інструментів ефективного провадження таких справ, обмінялися досвідом роботи своїх країн.

Зав. кафедри Кобецька Н. Р. і доц. Романко С. М. стали учасниками тренінгового курсу «Незаконна порубка лісу та злочини у сфері лісового господарства», який відбувався за повної організаційної та фінансової підтримки Посольства США в Україні у період з 28 вересня по 2 жовтня 2015 року на базі Міжнародної Правоохоронної Академії (ILEA) у м. Будапешт (Угорщина). У результаті проходження курсу встановлено ділові зв’язки із Регіональним Екологічним центром та Міжнародною Правоохоронною Академією, окреслено нові напрямки співпраці як із вищезгаданими міжнародними установами, так і з правоохоронними органами України.

Впродовж січня–червня 2016 року асистент кафедри Леся Данилюк була слухачем онлайн курсу із міжнародного екологічного права, розробленого юристами та екологами МБО «Екологія-Право-Людина». Програма курсу включала вісім модулів, які передбачали вивчення на спеціальній платформі найактуальніших питань охорони навколишнього природного середовища у транснаціональному контексті.

Результатом успішного завершення курсу стало запрошення Лесі Данилюк до участі в міжнародній літній школі «International and comparative environmental law», організованої МБО «Екологія-Право-Людина» та Юридичним інститутом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (смт. Жденієво, Воловецький р-н, Закарпатська обл., 4–7 червня 2016 року). У літній школі взяли участь відомі юристи та екологи з США, Великої Британії, Молдови та інших країн.

                           

У 2019 році проф. Кобецька Н. Р. стала лауреатом Нагороди імені Івана Виговського та отримала право на проходження наукового стажування на базі двох польських університетів (Ягеллонський університет (м. Краків) і Жешівський університет (м. Жешув).

Для довідки:

Нагорода імені Івана Виговського заснована в 2014 році під патронатом Президента Польщі та присуджується громадянам України, які зробили значний внесок в розвиток науки, культури та суспільного життя, формування та розвиток громадянського суспільства в Україні та побудову демократичної України, опираючись на європейські цінності та беручи до уваги історичні, сучасні та майбутні відносини України з Польщею та Європою. Ініціатором нагороди став Студіум Східної Європи Варшавського університету за участю чотирьох провідних польських вузів: Варшавського університету, Ягелонського університету, Університету імені Адама Міцкевича в Познані і Вроцлавського університету. Пізніше до участі у відборі кандидатів та забезпечення проходження ними наукового стажування приєдналися інші польські вузи. Сьогодні програма стажування фінансується та забезпечується спільно 25 польськими університетами.

З 1 жовтня до 30 листопада 2019 року проф. Надія Кобецька пройшла перший етап стажування в рамках програми стажування «Nagrodа im. Iwana Wyhowskiego» в Ягеллонському університеті (м. Краків). Безпосередньо стажування відбувалося на базі кафедри права охорони довкілля факультету права та адміністрації. Науковим консультантом була завідувачка відповідної кафедри, заступник декана факультету проф. Барбара Іваньска (prof. Barbara Iwańska). Під час стажування була можливість слухати щотижневі лекції з курсу «Право охорони довкілля в Польщі і в ЄС», що проводились проф. Барбарою Іваньскою, та відвідувати практичні заняття. На семінарі, що проводиться для магістрів з проблем права охорони довкілля, проф. Надія Кобецька презентувала доповідь: «Особливості правового регулювання використання тварин у видовищних заходах в Україні» та взяла участь в дискусії щодо порівняння відповідних норм в Україні і Польщі. Результатом науково-дослідної роботи стали підготовлені наукові публікації, зокрема, наукові статті «Особливості правового режиму національних парків за законодавством Республіки Польща», «Категорії «довкілля» і «природа» в системі об’єктів права охорони довкілля Республіки Польща».

                  

З 1 квітня по 31 травня 2021 року проф. Надія Кобецька була направлена в Жешувський університет (м. Жешув) для проходження другого етапу стажування в рамках програми «Nagrodа im. Iwana Wyhowskiego».

 

В червні 2022 року доц. Леся Данилюк, в межах Договору про співпрацю між Навчально-науковим юридичним інститутом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Краківською Академією імені Анджея Фрича Моджевського, забезпечувала викладання навчальної дисципліни «Legal Protection of the Environment in Ukraine and the EU» (Правова охорона довкілля в Україні та ЄС) у Краківській Академії імені Анджея Фрича Моджевського (м. Краків, Республіка Польща).

 

 

З 24 жовтня до 4 листопада 2022 року проф. Надія Кобецька в рамках академічної мобільності перебувала з візитом в Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща). Метою візиту було подовження наукової та освітньої співпраці з представниками еколого-правової школи Ягеллонського університету, робота в бібліотеці університету та аналіз польських наукових публікацій в сфері правової охорони довкілля, отримання консультацій у проведенні наукового дослідження, присвяченого порівняльній характеристиці основних правових механізмів та охорони довкілля в Польщі та Україні.

 

В січні 2023 року доц. Леся Данилюк стала стипендіатом програми Universities for Ukraine (США). Науковий проект на тему екологічного інформаційного забезпечення отримав підтримку від Yale School of the Environment (YaleUniversity).

 

З 8 по 12 травня 2023 року доц. Леся Данилюк брала участь в програмі міжнародної академічної мобільності на базі Сучавського університету імені Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія) в рамках проекту Ерасмус+КА1 (вид мобільності – викладання, загальна кількість академічних годин – 8).