Членство в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони ООН

Важливим поштовхом до розвитку міжнародного співробітництва та участі в міжнародних проектах і програмах стало прийняття Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у жовтні 2010 року до Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи ООН (МСОП ООН).

Для довідки:

МСОП заснований у 1948 році урядами та неурядовими організаціями і на сьогодні є найстарішою та найбільшою глобальною екологічною організацією, що має на меті збереження природних ресурсів. Розуміючи роль права у боротьбі із найбільш актуальними екологічними проблемами та викликами у 1960 році було створено Комісію екологічного права МСОП, що складається із експертів зі всього світу. Згодом у 2003 році, визнаючи важливість розвитку освіти та науки в сфері екологічного права на рівні університетів, МСОП розвинув ідею створення Академії екологічного права.  Академія є унікальною мережею академічних закладів, які займаються удосконаленням правової освіти в галузі екології, членами якої на сьогодні є більше 190 установ по всьому світу. Жоден із українських ВУЗів не входить в дану мережу. Основними вимогами щодо членства в Академії є: кількість предметів в навчальній програмі, пов’язаних із екологічним правом і кількість професорського викладацького складу, що спеціалізується в даній сфері та періодичність публікацій та наукових досліджень в сфері екологічного права.

Представниками від кафедри в Академії екологічного права МСОП ООН є проф. Кобецька Н. Р., доц. Яремак З.В., доц. Данилюк Л.Р.

Членство в Академії дозволяє викладачам обмінюватися результатами своїх наукових досліджень із науковцями всього світу, обмінюватися та покращувати методи викладання екологічного права, брати участь у спільних дослідженнях та ініціативах, спрямованих на вирішення найбільш глобальних екологічних проблем за допомогою права.

Особливо активна робота в цьому напрямку велася доц. Романко С. М., яка входила до складу Правління Академії.

Доц. Романко С. М. постійно брала участь у роботі Міжнародних Колоквіумів Академії із публікацією матеріалів:

2011 – м. Мпеквені (Південно-Африканська Республіка)

2012 – м. Балтімор (США)

2014 – м. Таррагона (Іспанія)

2015 – м. Джакарта (Індонезія)

2016 – м. Осло (Норвегія)

Сьогодні активну роботу в цьому напрямку продовжує доц. Данилюк Л. Р., яка проводить постійний моніторинг міжнародних освітніх, наукових, практичних проектів із метою залучення до участі в них викладачів кафедри та студентів інституту.

1 липня 2021 року викл. Леся Данилюк взяла участь в Міжнародному Колоквіумі Академії «Майбутнє екологічного права: амбіції та реальність» (онлайн) м. Ґронінґен (Нідерланди) та представила виступ на тему «Поводження з побутовими відходами в Україні в контексті євроінтеграції: основні проблеми та головні шляхи їх вирішення».

                      

 

В рамках грантової програми Академії кафедрою проведено дослідження та за його результатами 27 лютого 2023 року презентовано колективну англомовну монографію «Реалізація принципу сталого розвитку в екологічних правовідносинах: законодавство та практика застосування в Україні».

 

В період з 31 липня по 4 серпня 2023 року доц. Леся Данилюк брала участь в 20му щорічному Колоквіумі Академії, який відбувався на базі Юридичного факультету Університету Східної Фінляндії (м. Йоенсуу, Фінляндія) під темою «Перспективне право в умовах надзвичайної екологічної ситуації» (в змішаному форматі).