Організація зустрічей з представниками навчальних закладів і офіційних інституцій інших держав, залучення студентів до міжнародної наукової діяльності

7 листопада 2012 р. у рамках співпраці з Міжнародною академією екологічного права Міжнародного союзу охорони природи, членом якої є Юридичний інститут, була проведена зустріч між професорсько-викладацьким складом і студентами та Метью Майкл Шура, який є адвокатом – експертом, професором університету Колорадо. Її предметом стало обговорення позитивних та негативних сторін видобування сланцевого газу (зокрема, в умовах нашого регіону), а також оцінка думки громадськості та її обізнаності в даному питанні. Обговорювались такі ризики екологічного характеру при видобутку сланцевого газу, як відсутність належних гарантій захисту прав землевласників, а також населення регіону загалом; потенційний негативний вплив на численні рекреаційні території та національні парки Прикарпаття; зростання сейсмонебезпеки та загрози повеней; нестача місця та інфрастурктури для облаштування полігонів для відходів; проблеми забезпечення великої маси чистої води для гідророзриву та очищення зворотної води; відсутність нормативно закріпленого списку хімікатів, які можна використовувати при здійсненні гідророзриву, можливе проникнення хімікатів з вод у ґрунти, поверхневі та підземні води, забруднення атмосферного повітря та інші.

10 грудня 2013 р. була організована зустріч з професором Орегонського університету Джон Бонайном, засновником однієї з перших юридичних клінік в США та першої у світі у сфері екологічного права (1978 р.), авторитетним дослідником прав людини, зокрема у сфері екології. Професор прочитав лекцію студентам, на якій обговорювались проблеми екологічного права а також проблеми конституційних прав людини, зокрема, права на свободу зібрань.

 24 вересня 2015 р. організований семінар-обговорення проблем застосування кримінальної відповідальності за незаконну рубку лісу та інші порушення лісового законодавства за участю представників міжнародного офісу Лісової служби Міністерства сільського господарства США: Shelia Slemp  – офіцер відділу Міжнародних програм Лісової служби США, колишній волонтер Корпусу Миру, Rocky Piaggione – спеціаліст управління юстиції (Departament of Justice) штату Пенсильванія, США, Shelley Gardner – офіцер відділу Міжнародних програм Лісової служби США (U.S. Forest Service, International Programs), Paul Huff – інспектор Лісової служби США Північно-Західного Тихоокеанського узбережжя, Andrew Coriell – інспектор Лісової служби США Північно-Західного Тихоокеанського узбережжя. В семінарі також взяли участь представники апеляційного суду Івано-Франківської області, господарського суду Івано-Франківської області, прокуратури Івано-Франківської області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, викладачі і аспіранти Юридичного інституту. Метою зустрічі став обмін інформацією і досвідом роботи правоохоронних, судових та інших державних інституцій для забезпечення успішної боротьби з незаконною вирубкою лісу та іншими порушеннями лісового законодавства, виявлення проблем, які існують в цій сфері, обговорення можливої співпраці і об’єднання зусиль держав для спільних дій у відповідному напрямку.

 12 квітня 2018 р. у рамках міжнародного співробітництва відбулася зустріч викладачів кафедри трудового, екологічного та аграрного права Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»  з Хасратом Аріжемендом – доктором філософії, викладачем юридичного факультету Університету Макгілла та Університету Монреаля (м. Квебек, Канада), старшим науковим співробітником Центру Міжнародного права сталого розвитку Університету Макгілла, лауреатом премії ЮНЕСКО за освітні інновації (Азія та Тихоокеанський регіон).

Під час зустрічі обговорювались питання участі викладачів кафедри у спільних наукових та освітніх проектах пов’язаних з управлінням природними ресурсами, правами громадян на землі сільськогосподарського призначення та інші.

Запрошений гість також  прочитав лекцію для студентів Навчально-наукового Юридичного інституту на тему «Правове регулювання доступу до використання генетичних ресурсів (на прикладі Індії, Білорусі, Бразилії, Європейського Союзу, України)».

На лекції були представлені актуальні проблеми забезпечення доступу до біоресурсів, особливості їх використання в міжнародному контексті, значення Картахенського та Нагойського протоколів до Конвенції про біологічне різноманіття в процесі регулювання доступу до генетичних ресурсів.

 

9 грудня 2021 р. організована відкрита гостьова лекція для судентів. Запрошеною гостею виступила Ілона Пшибоєвська – доктор права, адвокат, доцент кафедри екологічного права факультету права та управління Ягеллонського університету (м. Краків, Республіка Польща). Тема лекції «Досвід Республіки Польща в імплементації вимог права ЄС щодо охорони довкілля».