Професорка Надія Кобецька та викладачка Леся Данилюк продовжують успішну співпрацю в рамках дослідження проблем правового захисту тварин на базі Інституту правових наук Університету Марії Кюрі-Склодовської (Республіка Польща)

В Інституті правових наук Університету Марії Кюрі-Склодовської з 2019 року започаткована робота над міжнародним проектом «Адміністративно-правова модель захисту тварин», що фінансується Національним науковим центром. Метою проєкту є обмін досвідом вчених-юристів з різних держав, шляхом колективних обговорень та спільних наукових публікацій, в питаннях сутності, оновлення та впровадження в національні правові системи міжнародних та європейських стандартів захисту тварин. До участі в спільному науковому проекті запрошені також представники кафедри трудового, екологічного та аграрного права.

В 2020 році за результатами роботи першої Міжнародної конференції вийшла з друку колективна англомовна монографія  «Правова охорона тварин».

31 березня 2021 року відбулася друга Міжнародна конференція «Правові аспекти гуманітарного захисту тварин». Конференція проходила в он-лайн форматі та була спрямована на обмін думками щодо правових аспектів гуманітарного захисту тварин, включаючи поширення результатів досліджень, проведених у рамках проекту «Адміністративно-правова модель захисту тварин». У роботі конференції взяли участь науковці – представники університетів Польщі, Угорщини, Словаччини, України.

           

На конференції викладачка Леся Данилюк представила результати проведеного спільного з професоркою Надією Кобецькою дослідження «Імплементація норм Європейської конвенції про захист домашніх тварин в законодавство України: окремі теоретико-прикладні аспекти». У доповіді були розкриті головні законодавчі та практичні аспекти адаптації вітчизняних нормативно-правових актів України до положень Європейської конвенції про захист домашніх тварин та європейських стандартів загалом. Зокрема у виступі здійснено узагальнений аналіз: законодавчого регулювання захисту домашніх тварин в Україні; категорій «забезпечення благополуччя тварин», «захист тварин від жорстокого поводження», «права тварин»; розуміння поняття «домашні тварини»; правил утримання диких тварин як домашніх в Україні; правил утримання домашніх тварин в Україні; заходів захисту домашніх тварин від жорстокого поводження в Україні; заходів щодо зменшення кількості безпритульних тварин в Україні.

             

             

Розширений матеріал дослідження у формі наукової статті прийнятий до публікації в спеціальному випуску наукового часопису «Studia Iuridica Lublinensia», що індексується в наукометричній базі Scopus.