Підвищення кваліфікації викладачами кафедри

20 квітня 2023 р. завідувачка кафедри Зоряна Яремак та доцентка Леся Данилюк прослухали лекцію на тему «Earth-wide dangerous challenges: climate and biodiversity». Лектор – ERNST ULRICH VON WEIZSÄCKER, почесний президент Римського клубу, провідний світовий експерт з ресурсної ефективності та сталого розвитку, доктор філософії, –  проаналізував основні Конвенції ООН: Конвенцію про зміну клімату та Конвенцію про біологічне різноманіття та їх практичну реалізацію країнами світу. Доповідач звернув увагу на сучасні виклики, з якими зіткнулося людство: глобальне потепління, наслідком якого є підвищення рівня морських вод, збільшення лісових пожеж, засухи та екологічних конфліктів за придатні для використання природні ресурси; втрата біорізноманіття, пов’язано із зміною підходів в організації сільського господарства (зокрема, йшла мова про особливо великі площі вирощування монокультур), що тягне за собою зменшення здатності природи реагувати на використання землі, рослин і прісної води тощо. На завершення доповідач зробив висновок про необхідність прийняття людством «чесної угоди» щодо стабілізації клімату та збереження біологічного різноманіття.

Можливість долучитися до прослуховування лекції викладачі реалізували через освітню платформу Ukraine Global faculty. UGF – це некомерційна ініціатива, що працює під патронатом Міністерства освіти і науки України за грантової підтримки Українського фонду стартапів, місія якої є надання українським студентам та вченим доступ до найсучасніших онлайн-лекцій і майстер-класів провідних науковців світу.