Участь в роботі міжнародної конференції

З 4 по 6 липня 2022 року відбувалася міжнародна конференція «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та права людини – цивілізаційні виклики людству», організована МБО «Екологія-Право-Людина». Участь в її роботі взяла професорка кафедри Надія Кобецька.

Конференція стала солідним форумом для обговорення методології збору інформації, оцінки та підрахунку збитків, завданих війною довкіллю України, міжнародних та національних механізмів компенсації шкоди та забезпечення відновлення довкілля. Запрошеними спікерами заходу стали представники державних та громадських інституцій України, наукових установ, міжнародні експерти (народна депутатка України Юлія Овчиннікова, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Гречаник, керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Олексій Мельник, голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк, керівник юридичного відділу ЕПЛ Ольга Мелень-Забрамна, професор Херсонського державного університету, доктор біологічних наук Іван Моїсеєнко, професор права Університету Вікторія (Канада) Марк Хеддок, член парламенту Фінляндії Саймон Гольстром, колишній працівник Компенсаційної комісії ООН та співзасновник ELAW Лаланас де Сільва, членкиня Комісії з екологічного права МСОП Шерлін Чин та інші).

Три дні плідної прикладної предметної дискусії сприяли визначенню подальших напрямів роботи представників громадянського суспільства та державних органів у питаннях фіксації, розрахунку та способів відшкодування шкоди, заподіяної природним екосистемам в результаті агресії росії.